Obrázky z Temných smrečín

01.08.2020
obrazky-z-temnych-smrecin

 Vysoké Tatry sú malé horstvo. Dosť veľké však nato aby človek mal čo objavovať a obdivovať na celý život. Tých zabudnutých kútov je tu viacej. Medzi ne patrí aj Temnosmrečianska dolina. Nebojím sa vôbec, že by sa to malo nejako meniť týmto článkom. Toto čarovné miesto má totiž výbornú polohu: je ďaleko. Alebo aspoň dosť ďaleko nato aby tu prišli masy. Nie po ceste ne je žiadny bufet :)  Oficiálny značkovaný chodník končí na moréne pri brehu Nižného Temnosmrečianskeho plesa.

Kedysi viedol až hore na Chalubinského vráta. Tam vedie značka z poľskej strany dodnes. Toto fotogenické sedlo s nádhernými výhľadmi sa nachádza na hlavnom hrebeni Vysokých Tatier. Jednej z najikonickejších lezeckých túr týchto hôr. Pri dotyku s hlavným hrebeňom si človek musí vždy spomenúť na Vlada Plulíka... ale aj na Pochylého a ďalšiu vyberanú spoločnosť.

Nižné_Temnosmrečianske_pleso,_Liptovské_kopy_v_pozadí

Až sa človek vyberie do týchto končín v akom sa to ocitne kontraste v porovnaní s tými najnavštevovanejšími miestami Tatier... Toto už je miesto pre fajnšmekerov. Áno stretnete ich tu, rovnako ako aj v deň keď boli urobené tieto fotky. Bola to jeseň, niekedy v polovici októbra.

Nie nie je úlohou tohto článku zabŕdbuť do žiadnej z kontroverzných tém rozdeľujúcich ľudí na dva tábory. Jednoducho je to len jedna pekná fotogaléria ktorá má čo ponúknuť po kráse bažiacemu ľudskému oku. Oku znalca zvlášť. Oko hľadajúceho môže zase nájsť možno práve to po čom túži...

Tak si vychutnajte fotky a zoberte si z nich kyždý to svoje... alebo aj nezoberte a nechajte tak. 

Bolo to vlastne naozaj? Alebo nebolo? Možno je to iba fikcia vytvorená fotošopom. Elektronickou simuláciou? Ale pekná všakže? ;)

 

MBV.

Fotky Obrázky z Temných smrečín

Súvisiace články:

Diskusia

RE: Obrázky z Temných smrečín
Čendo 02.08.2020
Mňam,mňam.. :-)

TOP Partneri

https://www.sloger.sk Eshop davorin.sk www.adamsport.eu Eshop davorin.sk JM SPORT Adam Sport - Kreuzspitze GT

Podpor Vetroplacha

Odporúčame vidieť

Partneri